Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Witraż Jezusa Zmartwychwstałego

    W jubileuszowym dla naszej parafii - 2018 roku nasz kościół - zgodnie z zapowiedziami - wzbogaci się o kolejny element wyposażenia i upiększenia dziełem sztuki. Będzie nim witraż Jezusa  Zmartwychwstałego, który jest zaplanowany jako dodatkowa XV stacja Drogi Krzyżowej i ma wypełnić przestrzeń wnęki za chrzcielnicą.

 Witraże nie mają na celu tylko wypełniać  puste miejsca w kościele ani tylko go upiększać czy ubogacać w sensie dosłownym przez dokładanie kosztownych elementów. Witraż w kościele tak jak obraz, ikona, rzeźba, fresk jest „oknem” w Boży świat, w rzeczywistość sacrum, jest umożliwieniem dla wiernych spoglądania, poznawania przez zmysł wzroku Tego, który co prawda ludzką ręką nie będzie nigdy doskonale przedstawiony, ale może pomóc skupić uwagę na nie możliwym do ogarnięcia naszym rozumem a jednocześnie tak bardzo nam bliskim kochającym Bogu Ojcu i Zbawicielu. Dotyczy to także przedstawień Matki Bożej, świętych czy aniołów, których ukazuje sztuka kościelna ze względu na to, że wskazują na Jezusa Chrystusa.

 Witraże Drogi Krzyżowej staną się uzupełnieniem i dopełnieniem treściowo i artystycznie cyklu trzech witraży w prezbiterium.* Dlatego w tak odpowiedzialnym przedsięwzięciu będziemy modlitwą towarzyszyć artystom z firmy p. Kaszyckiego z Zawiercia, tak by ich dzieło pomogło wielu osobom spotkać żywego Pana,  który czeka na nasz akt wiary, aby móc obdarzyć nas zbawieniem.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa